Skred kan løsne av seg selv i noen bratte heng. Skred kan bli store nok til å begrave og ta livet av deg (str 2).
Skred kan løsne av seg selv i noen få bratte heng. Skred kan bli store nok til å begrave en bil eller ødelegge et lite hus (str 3).
Skred kan løsne av seg selv i noen få bratte heng. Skred kan bli store nok til å begrave en bil eller ødelegge et lite hus (str 3).
Etter snøværet på lørdag og søndag ligger det nok tørr snø i overflaten som i leområder antageligvis har samlet seg til myke fokksnøflak i leområder og forsenkninger. Der vinden har fått tak eller det har kommet lite ny snø i løpet av helgen er det avblåst og gjenfrosset til glatt skare. Under den øverste, tørre snøen er det våtere lag av ulike smelteformer og fokksnø fra sist uke.
Lørdag kveld snødde det ved havnivå.
Lørdag ble det observert ett stort, naturlig utløst skred i et kjent skredløp ved Arstaddalsdammen i Beiarn.
8 mm i døgnet, opp mot 18 mm i mest utsatt område. Nedbør som regn opp til 300 moh om ettermiddagen. Bris fra vest. -7 °C til -3 °C på 1100 moh. Delvis skyet. SW til W frisk bris i utsatte områder.
30 mm i døgnet, opp mot 50 mm i mest utsatt område. Nedbør som regn opp til 1100 moh om ettermiddagen. Liten kuling fra sørvest. -4 °C til 0 °C på 1100 moh. Skyet. Periodevis stiv kuling utsatte steder.