Du kan lett løse ut skred i noen bratte heng. Skred kan bli store nok til å begrave og ta livet av deg (str 2).
Snødekket er gjennomfuktet opp til minst 500 moh. Høyt til fjells så kom nedbør fra de siste dagene som sludd eller snø i kombinasjon med kraftig vind. Det har derfor lagt seg opp mye snø i nord- og østvendte leområder.
Det finnes flere observasjoner på nedføyket kantkorn fra slutten av januar og starten av februar som kan være til stede enkelte steder høyt til fjells over 900 moh.
Onsdag er det observert kraftig vind som flytter noe snø, men den er fuktig og stabiliseres raskt.
5 mm i døgnet, opp mot 20 mm i mest utsatt område. Nedbør som regn opp til 600 moh om ettermiddagen. Sterk kuling fra sørvest, endring til liten storm fra sørvest natt til onsdag. -6 °C til 0 °C på 1100 moh. Skyet.
25 mm i døgnet, opp mot 35 mm i mest utsatt område. Nedbør som regn opp til 400 moh natt til torsdag. Liten kuling fra sørvest. -7 °C til -1 °C på 1100 moh. Skyet. Synkende temperatur og lavere snøgrense utover dagen.