Skred kan løsne av seg selv i noen bratte heng. Skred kan bli store nok til å begrave og ta livet av deg (str 2).
Skred kan løsne av seg selv i noen bratte heng. Skred kan bli store nok til å begrave og ta livet av deg (str 2).
Snøen har vært fuktet høyt til fjells i store deler av regionen på søndag. Etter dette har det blitt kaldere og snøbyger med kraftig vind har ført til ferske fokksnøflak mange steder.
Forrige uke kom det observasjoner på svake kantkornlag ved bakken både fra grensetraktene mot Indre Troms og fra Senja. Det er foreløpig usikkert hva status på dette svake laget er etter mildvær og kraftig vind de siste dagene, men det er trolig vanskelig å påvirke de fleste steder nå som kaldere vær har gitt tilfrysing av overliggende snø.
10 mm i døgnet, opp mot 18 mm i mest utsatt område. Nedbør som snø. Liten kuling fra nordvest, endring til liten kuling fra sørvest om kvelden. -6 °C til -1 °C på 700 moh. Delvis skyet. Bygevær vil gi lokale forskjeller i nysnømengde og vindstyrke.
20 mm i døgnet, opp mot 30 mm i mest utsatt område. Nedbør som regn opp til 900 moh om ettermiddagen. Liten kuling fra sørvest, endring til sterk kuling fra sørvest om ettermiddagen. -3 °C til 2 °C på 700 moh. Skyet. Mest nedbør i sørlige delen.