Du kan lett løse ut skred i noen få bratte heng. Skred kan bli store nok til å begrave og ta livet av deg (str 2).
Du kan lett løse ut skred i noen få bratte heng. Skred kan bli store nok til å begrave en bil eller ødelegge et lite hus (str 3). Fjernutløsing er mulig.
Det ligger en god del løs snø i terrenget, noen steder har vinden tatt og det er fokksnø av varierende hardhet. Sola varmet til topps fredag, så det vil nok finnes skare etter mildværet fredag særlig i sørsidene.
Fredag ble det rapportert om snøfokk på toppene lengst øst i regionen.
Det har vært store temperatursvingninger og plussgrader opp til ca.1200 moh flere runder den siste uken.
Under fokksnøen/nysnøen ligger det et svakt lag av kantkorn med stor utbredelse.
Det virker som om det varierer ganske mye hvor aktivt lager er. På Tyin bledet rapportert om massive drønn på lørdag. I Rødalen sør for Tyin ble det rapportert om drønn på fredag. På Valdresflye ble det registrert drønn både torsdag og fredag.
Et gammelt kantkornlag ved bakken er intakt fra ca.1200 moh og opp, men ligger dypt begravd under hard fokksnø og er dermed svært vanskelig å påvirke.
Fredag gikk det mange naturlig utløste våte skred i soleksponerte sider.
Lørdag formiddag er det lett snø i regionen og forholdsvis rolig vind.
3-7 mm nedbør i døgnet. Nedbør som snø. Bris fra nordøst. -20 °C til -6 °C på 1800 moh. Delvis skyet.
Ingen nedbør av betydning. Bris fra nordvest. -24 °C til -10 °C på 1800 moh. Delvis skyet.