i noen bratte heng. Skred kan bli store nok til å begrave og ta livet av deg (str 2).
Snøverflaten består av grovkornet snø med variert hardhet. Over ca. 1500 moh kan det ligge litt fuktig nysnø i overflaten. I lavere høyder er det bløtere snø og stedvis råttent der snødekket er tynt eller rundt steiner. Man må nå over ca. 1000 moh for å få sammenhengende skiføre. Under 1000 moh er det begrenset med snø, spesielt i sørsider. Mest snø finnes i nordlig sektor og vest i regionen.
Observasjoner fra Hemsedal tyder på at vedvarende svake lag av kantkorn ikke lenger er et problem, selv om det ikke kan utelukkes at det kan finnes enkelte lommer i høyfjellet.
Mandag morgen er det registrert 3 til 10 mm nedbør i regionen siste døgn. Nedbøren har stort sett kommet som regn, men det kan ha lagt seg noe nysnø på de høyeste toppene.
6-10 mm nedbør i døgnet. Frisk bris fra sørøst. -1 °C til 3 °C på 1400 moh. Skyet.
4-8 mm nedbør i døgnet. Frisk bris fra øst. 0 °C til 4 °C på 1400 moh. Skyet.