You can easily trigger avalanches on a few steep slopes. Avalanches can get large enough to bury or even kill you (size 2). Remote triggering is possible.
Det kom 5-20 cm nysnø natt til tirsdag, mest i ytre deler av regionen. Det fortsetter med lette snøbyger fra N også tirsdag. Det har vært moderat vind, derfor antas det at det finnes små ustabile myke nysnøflak bare i områder der vinden har tatt, ellers er nysnøen stort sett løs/ubunden.
Den siste nysnøen har lagt seg på et snødekke bestående av rim og kantkornet snø blandet med nysnøpartikler. Det nedsnødde vedvarende svake laget har stor utbredelse, er forholdsvis tykt og de fleste steder mykt. Det er noe usikkert hvordan snødekket reagerer på nysnøen, det vil observasjoner de neste dagene avsløre. Noen steder finnes det også kantkorn/begerkrystaller helt ved bakken i søkk og forsenkninger under en såle av gammel hard og smelteomvandla snø.
Vær obs på at nysnøen ligger på tynn og flekkvis såle, mange steder kan det være stein rett under den myke overflaten.
No precipitation. Breeze from northeast. -18 °C to -9 °C at 1400 m a.s.l. Partly cloudy.